Мета заняття:
Навчальна: вивчити правила виконання обгону; розглянути місця де відповідно до Правил дорожнього руху заборонений обгін.
Розвиваюча: розвивати уявлення про практичне виконання обгону з дотримання правил безпеки дорожнього руху;
стимулювати активну пізнавальну діяльність учнів;
створити емоційний настрій і збудити інтерес до самостійного вирішення проблем; розвивати в учнів мислення, спостережливість, самостійність та відповідальність під час оцінки дорожньої ситуації;
формувати навчальну (уміння виділяти головне, аналізувати, використовувати на практиці, здійснювати навчальну діяльність у взаємодії, формулювати, висловлювати, доводити власну думку, здатність навчатися протягом усього життя), комунікативну, інформаційну (уміння використовувати джерела інформації, зокрема ІКТ;
уміння раціонально використовувати комп’ютер для пошуку, опрацювання й систематизації, зберігання й передавання інформації) та соціальну (здатність до співробітництва в команді, мобільність, уміння адаптуватись й визначати особисті цілі та виконувати різні ролі й функції в колективі) компетентності, вміння використовувати отримані знання у майбутній професійній діяльності.
Виховна: виховувати ділові якості майбутніх професіоналів, свідоме ставлення та повагу до професії добросовісне відношення до роботи, виховувати інтерес до предмету;
культуру руху на дорогах; сумлінність та відповідальність.
Тип уроку: комбінований.
Форма навчальної діяльності: групова.
Форми, методи та прийоми роботи:
фронтальна;
колективна;
індивідуальна.
Методи навчання:
словесний: розповідь, бесіда;
наочний: схеми, дидактичний матеріал, відео сюжет;
частково-пошуковий: асоціації;
демонстративний: монологічне висловлення.
Засоби навчання:
технічні: комп’ютер, мультимедійний проектор, комп’ютери для учнів;
наочні: мультимедійна презентація, навчальний відеофільм;
програмні: тематичні білети для перевірки знань;
дидактичні: картки контролю знань учнів.
Тривалість уроку: 45 хв.
Місце проведення: кабінет № 8 «Правила дорожнього руху».
Засоби оцінювання:електронний контроль знань за допомогою електронної програми.
Після вивчення теми учень:
повинен знати:
повинен вміти:
Структура уроку:
1. Організаційний момент - 1 хв.
2. Підготовка до сприйняття матеріалу (актуалізація опорних знань, умінь і навичок).
– 10 хв.
3. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. – 2 хв.
4. Вивчення нового матеріалу. – 24 хв.
5. Осмислення, узагальнення і систематизація знань. – 5 хв.
6. Підведення підсумків уроку. – 2 хв.
7. Повідомлення та коментування домашнього завдання. – 1 хв.
Перебіг уроку:
1. Організаційний момент:
2. Підготовка до сприйняття матеріалу (актуалізація опорних знань, умінь і навичок).
Актуалізація знань , тобто повторення раніше вивченого матеріалу, проводиться у вигляді роботи з ситуаційними картками-завданнями по темі «Порядок руху».
3. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
(Ознайомлюю учнів з темою уроку і питаннями для вивчення ).
Питання для вивчення:
1. Обгін, обов’язки водія під час обгону.
2. Порядок виконання обгону.
3. Місця, де заборонено обгін.
4. Вивчення нового матеріалу.
Швидкість руху різних транспортних засобів у містах, населених пунктах і на дорогах поза ними неоднакові, тому виникає потреба обгону транспортних засобів, що рухаються з меншою швидкістю.
У зв’язку із тим, що він пов'язаний із виїздом зі смуги руху на бік зустрічного транспортного потоку обгін вважається одним з небезпечних видів маневрування.
Обгін це – випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху.
Для виконання обгону потрібні певний час і вільна площа проїзної частини дороги. Особливо складними є умови для обгону в містах і населених пунктах з частими приляганнями і перехрещеннями доріг, з великою кількістю пішохідних переходів та інтенсивним рухом пішоходів. Тому водій, перш ніж розпочати обгін, зобов’язаний переконатись в тому, що:
|Методичні розробки занять|Читати далі|